تزریق چربی

تزریق چربی

در روش تزریق چربی ،چربی از بدن فرد گرفته شده و به قسمت های دیگر بدن جهت جوانسازی پوست و زیبایی استفاده می شود .یکی از بهترین روش های رفع چین و چروک های صورت تزریق چربی است .این منتقل شدن چربی ایمن و طبیعی خواهد بود و چون چربی از بدن همان شخص برداشته می شود فرد با تزریق چربی به حساسیت دچار نخواهد شد .با این روش به راحتی می توان به اصلاح حالت گونه و فرورفتگی های صورت پرداخت. نتیجه تزریق چربی را می توان بعد از به اتمام رسیدن این مراحل مشاهده کرد و می تواند برای چندین ماه ماندگاری داشته باشد.برای تزریق چربی به بیهوشی عمومی احتیاجی نیست و عمل با بی حسی موضعی صورت می گیرد.اینکه بی حسی به چه اندازه تزریق شود به حجم چربی برداشته شده بستگی دارد که بیمارباید در این رابطه قبل از عمل با متخصص خود مشورت لازم را کرده باشد.درد پس از تزریق چربی گذرا بوده و می توان آن را با داروهای مسکن کنترل کرد.برای اینکه از نگرانی شما کاسته شود با پزشک خود در این مورد صحبت کرده و داروهای تجویز شده آن را مصرف کنید.

تزریق چربی

نحوه تزریق چربی

پروسه تزریق چربی در سه مرحله انجام می شود که در ابتدا چربی برداشته شده ،چربی از مواد آغشته شده پاک می شود،در مرحله آخر چربی ها به ناحیه مورد نظر وارد می شوند.
مرحله برداشت چربی : در مرحله اول ناحیه ایی که قرار است چربی از آن برداشته شود با مواد ضد عفونی کننده تمیز شده و با شرایط استریل قسمت مورد نظر با روش بی حسی موضعی برای برداشت چربی آماده می شود. اندام هایی که معمولا چربی از آنجا برداشته می شود شامل شکم،باسن،ران ها می باشد .بافت هعا ی چربی با لوله مخصوصی به نام کانولا با مکش دستگاه خارج می شود .این مرحله باید به گونه ایی صورت بگیرد که سلول های چربی آسیب چندانی نبینند.در این مرحله می توان با پزشک خود مشورت کرده تا هم زمان مشکل بافت چربی خود را نیز حل کنید و حجم بیشتری از چربی برای زیبایی اندام در قسمت های مورد نظر برداشته شود.
تصفیه چربی ها:چربی ها را در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده تا تمامی مواد آغشته به آن مانند خون و ترشحات اطراف از بین برود.باید بافت های چربی آسیب دیده در این مرحله از دیگر سلول ها ی چربی جدا شوند تا چربی های تمیز در نهایت به قسمت های مختلف وارد شوند.
تزریق چربی:ناحیه ایی که قرار است چربی به آن وارد شود در ابتدا ضدعفونی و بی حس شده و پزشک سرنگ مخصوص را به قسمت زیر پوست وارد کرده و چربی ها به آرامی تزریق می شوند و مورد هایی که بیمار برای اصلاح آن در نظرگرفته بود توسط پزشک برطرف می شود.

دکتر حمیده آقایی متخصص پوست مو در غرب تهران  در مبحث تزریق چربی تجربیات و مهارت های بسیاری را کسب کرده است و می تواند با روش های مختلفی که مناسب می باشد تزریق چربی را برای بیمار انجام دهد . تمامی افراد می توانند با شماره های ۴۴۹۶۶۰۲۴ – ۴۴۰۴۵۱۵۱ تماس  حاصل فرمایند تا از بهترین مشاوره های پوست بهره دار شوند .

جوانسازی با تزریق چربی در چه مواردی انجام می شود؟

گودی زیر چشم
چین و چروک دور لب
فرور فتگی گونه
برطرف کردن چانه های فرو رفته
حجیم کردن لب های باریک
برطرف کردن لاغری ران و ساق پا
واژن
چین و چروک پیشانی
جوانسازی پوست دست
سینه (پستان)
باسن
بینی

تزریق چربی در صورت

اگر فردی در صورت خود فرو رفتگی مثل خط های خنده – خط لبخند – پنجه کلاغ داشته باشد می بایستی چربی را از شکم یا ران و یا دیگر اندام های بدن برداشت و در صورت تزریق کرد زخم های جوش و نواحی که در صورت فرو رفته اند لب ها و گونه ها را همچنین می توان با تزریق چربی پر کرد متخصص پوست در غرب تهران  قادر می باشد که از چربی که پیوند خورده است استفاده کند تا خط های بین بینی و دهان را به کمترین میزان برساند . تو رفتگی های پوست و چروک هایی که در پیشانی می باشد را برطرف می کند .

بزرگ کردن سینه

  • اگرچه فردی تمایل داشته باشد اندازه سینه خود را به میزان کمی افزایش دهد بهترین گزینه برای تزریق چربی می باشد اما می بایستی شخص سینه هایی با شکل مناسب و خوب و رنگ پوست خوبی داشته باشد .
  • اگر فرد پوستی ضعیف و سینه های انحنادار داشته باشد یا فرد تمایل داشته باشد سینه های خود را به اندازه زیادی افزایش دهد تزریق چربی روش خوبی برای این کار نمی باشد .
  • اگر شخص پروتز سینه خود در گذشته انجام داده است و پس از جراحی سینه های وی کمی اختلال کوچکی داشته باشد می تواند با تزریق چربی این اختلال را رفع کرد تا سینه شکل مناسب و قابل قبولی به خود گیرد .
  • بازسازی سینه به وسیله پیوند چربی : اگرچه فردی در سینه های خود نقص های کوچکی که از سرطان سینه نشات گرفته است داشته باشد تزریق چربی بهترین گزینه برای این نوع افراد می باشد .

جوانسازی دست با تزریق چربی

تزریق چربی در دست ها نقش بسیار مهمی جهت افزایش حجم و از بین بردن نواحی که دارای چروک هستند – پوشاندن رگ ها و تاندون ها  می باشد و کیفیت پوست را در مرور زمان افزایش می دهد .  

افراد مناسب برای تزریق چربی صورت

با افزایش سن پوست شل و افتاده می شود و با ایجاد شدن چین و چروک ها ،خطوط خنده اطراف لب ،خط پیشانی و شیارها افراد از ظاهر خود احساس خشنودی ندارند.
افرادی که دارای صورت های لاغر هستند و علاقمند به این هستند که گونه های برجسته تری داشته باشند .
قسمت های خالی صورت مانند گودی زیر چشم با تزریق چربی از بین خواهد رفت.
آثار به جا مانده از جوش ها و تمامی جراحت هایی که به پوست وارد شده با تزریق چربی قابل برطرف کردن است.
لب هایی که با افزایش سن حالت حجیم بودن خود را از دست داده اند و یا به طور کلی کسانی که دارای لب های باریک بوده و علاقمند به داشتن لب های برجسته هستند.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می شود و به بیهوشی عمومی احتیاجی ندارد میزان درد با تزریق چربی به ناحیه مورد نظر نیز بستگی خواهد داشت و اگر بی حسی به خوبی انجام گیرد تزریق با درد قابل توجهی همراه نخواهد بود.در صورتی که بیمار از تزریق ترس و استرس داشته باشد باید پیش از تزریق چربی با متخصص مشورت کرده تا از آرامش بخش استفاده کند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

احساس درد که با ورم همراه است در منطقه وارد شدن چربی کاملا طبیعی است.کبودی های ایجاد شده مسئله نگران کننده ایی نیست و به مرور زمان از بین می رود.
به محل تزریق دست نزده تا از جا به جا شدن چربی های وارد شده،جلوگیری شود.در صورتی که تزریق چربی در ناحیه صورت انجام شده تا جایی که در خواب اختلال ایجاد نمی کند زیر سر خود را هنگام خواب بلند کنید تا موقعیت سر بالاتر از بدن باشد،با این کار می توان روند بهبودی ورم ها را سرعت بخشید.
سر خود را خم نگه ندارید و از انجام کارهای سنگین خودداری کنید .
برای مدتی نمک را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا تورم های بعد از عمل بهبود یابند.
در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید .
مدت زمان حمام را کم کنید.
برای پیشگیری از عفونت و با تجویز پزشک می توان آنتی بیوتیک مصرف کرد.

سوالات متداول تزریق چربی

سوالات متداول تزریق چربی

چه حجمی از چربی را می توان در یک جلسه تزریق کرد؟
بهتر است بدانید ناحیه تزریق چربی بسته است و نمی توان حجم زیادی از چربی را تزریق کرد زیرا به عروق خونی فشار وارد شده و خون رسانی به آن قسمت کاهش پیدا می کند.پس تزریق چربی بیش اندازه نتیجه را مطلوب نخواهد کرد.
با چند جلسه تزریق چربی می توان نتیجه گرفت؟
در صورتی که قسمت مورد نظر به حجم کمی از چربی نیاز داشته باشد با یک جلسه تزریق چربی فرد به نتیجه مطلوب خواهد رسید. اما در صورت نیاز داشتن به حجم چربی بیشتر باید در چند جلسه تزریق چربی انجام شود.
ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟
با توجه به این که در هر نقطه ایی از بدن می توان تزریق چربی انجام داد هر قسمتی که کمتر تحرک داشته باشد ،فشاری کمتری به آن وارد شده و ماندگاری بیشتر خواهد بود.

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی بستگی به منطقه مورد نظر شما خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =