تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون به بینی

بسیاری از افرادی که عمل جراحی بینی دارند در مورد تزریق کورتون سوالاتی برایشان پیش می آید که چه موقع انجام می شود؟ و به چه صورت است؟ در این مقاله به بیان جزییات بیشتری می پردازیم  تا این موضوع برای این افراد کاملا شفاف گردد و نگرانی آن ها در این باب کاملا برطرف شود.

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی عمل حساسی است که به دلایل پزشکی و همچنین زیبایی انجام می گیرد. این عمل توسط پزشکان متخصص صورت گرفته و بعد از انجام جراحی، دوره درمانی مشخصی دارد که باید طی شود . در این روند باید حتما تحت نظر پزشک معالج خود باشد تا در صورت وجود مشکل ، اقدامات لازم صورت گیرد .

تزریق کورتون نیز ازجمله مواردی است که بعد از انجام جراحی بینی ، بر طبق نظر پزشک متخصص انجام می شود.

تزیق کورتون برای چه افرادی انجام می شود؟

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی معمولا در بینی هایی که پوست ضخیمی دارند انجام می شود. این بینی ها به علت تورم زیاد که بخصوص در بالای نوک بینی یعنی ناحیه سوپراتیپ مشاهده می شود ، لازم دارند که  تزریق کورتون را انجام دهند. معمولا بین یک تا سه مورد این تزریق را انجام می دهیم و  نتیجه حاصل شده برای از بین بردن تورم و بافت چربی زیر پوست، بسیار موثر است . به بیماران توصیه می شود بعد از مشاهده تورم های موضعی و غیر عادی در بینی خود به پزشک معالج خود مراجعه کنند تا بررسی های مورد نیاز انجام گیرد .

تزریق کورتون چه موقع انجام می شود؟

از یک هفته تا یک ماه بعد از جراحی، تزریق موضعی کورتون در زیر پوست انجام می شود.  در برخی افرادی چند ماه بعد از عمل جراحی مشاهده شده که تورم ایجاد شده در موضعی غیر یکنواخت است که در این موارد هم تزریق انجام می گیرد .

دکتر محسن زارعی جراح بینی خوب در تهران  و جراح پلاستیک می باشند ،شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵-۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

چگونگی انجام تزریق کورتون

تزریق کورتون با آمپول های تریام هگزال و تريامسينولون به صورت رقیق شده انجام می گیرد . در حین انجام ممکن است ورم ایجاد شود که بعد از یک یا دو روز بهبود می یابد . تزریق کورتون باید در ناحیه عمقی پوست انجام شود تا تورم را از بین ببرد . بعد از تزریق بیمار مرخص شده و این روند به صورت سرپایی انجام می شود.

آیا تزریق کورتون عوارض دارد؟

تزریق کورتون با درد کمی انجام می شود. ممکن است بعد از انجام تزریق در ناحیه تزریق شده، کمی نازک شدن پوست اتفاق بیوفتد که کاملا طبیعی بوده و گذرا است.

نکته مهم برای تزریق کورتون

جراح بینی خوب در تهران می فرمایند نکته مهم بعد از تزریق کورتون که باید حتما رعایت شود این است که بعد از انجام تزریق تا دو هفته موضع تزریق شده ، محکم چسب زده شود انجام این کار بسیار اهمیت دارد ، بخصوص هنگام خوابیدن که حرکات بدن تحت کنترل نیست.

نتیجه گیری

تزریق کورتون از جمله مواردی است که در روند جراحی بینی، با توجه به نظر پزشک معالج، برای بیمار انجام می گیرد که این مسئله طبیعی بوده و اصلا نگران کننده نیست

بهترین جراح بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =